Elektronik Posta: info@avtuncay.com

Telefon: 0366 215 62 19-60

7/24 Avukatlık Hizmeti: 0850 333 43 06

İcra Hukuku

Borçlu ve alacaklı arasındaki ilişkiyi resmi kurallar eşliğinde kanunlara döken hukuk birimidir. Borçlu kişinin, ödemesi gereken borcu zamanında ödememesi durumunda neler yapılacağı ya da ne gibi yaptırımlara maruz kalacağının yanı sıra alacaklı kişinin sahip olduğu hakları da kapsamakta ve ifade etmektedir. Bu durumda icra takibinin nasıl yapılacağı ve sürecin nasıl işleyeceği de yine bu hukuk birimi tarafından ele alınıyor. İcra takibinde hangi yasaların geçerli olduğu ya da hangi kanunların takip edileceği de icra ve iflas hukuku ile birlikte karşılık bulacaktır.

İcra süreci ve borçlu olunan tutarın mülk ile karşılık bulacağı ve ne şekilde nakite dönüştürüleceği de yine bu birim tarafından ele alınmaktadır.

İcra ve İflas Hukukuna Dair Güncel Eserler

Bu birimi daha yakından tanımak ve mesleğinize yardımcı eserlerin yanı sıra ihtiyacınız olan bilgileri daha sağlam kaynaklardan temin etmeyi düşünüyorsanız eğer, sizler de hiç vakit kaybetmeden hukukfuar.com adresindeki İcra ve İflas Hukuku Kitapları kategorisini inceleyebilirsiniz. Beklentilerinize profesyonel bir şekilde yanıt verecek dolu içeriklerin yer aldığı eserler, bu adreste online olarak satışa sunuluyor. Çok sayıda yazar ve yayın evini bir araya getiren bu kategoriyi dilediğiniz an inceleyebilir ve eksik olduğunuzu düşündüğünüz alanda yazılmış olan kitapların siparişini de tek bir tık ile verebilirsiniz. Güncel eserlerin yanı sıra bir dönem piyasaya damga vurmayı başarmış eserler de yine bu kategoride yerini almış durumda.

Bizden Haberler İçin İletişimde Kalın

Haber Bültemiz!