Elektronik Posta: info@avtuncay.com

Telefon: 0366 215 62 19-60

7/24 Avukatlık Hizmeti: 0850 333 43 06

Ceza Hukuku

Kamu hukuku bölümlerinden bir tanesi olan ceza hukuku, var olan suçların yanı sıra ceza kavramlarını da kapsamlı bir şekilde incelemekte ve ele almaktadır. Kendi içinde iki farklı dala ayrılan ceza hukuku, genel ve özel olmak üzere iki farklı kolda incelenmektedir.

Genel ceza kanunu; suç kavramlarını farklı bir şekilde ele alıyor ve hem maddi hem de manevi olarak değerlendirmektedir. Tüm suçları kapsayan birim, geçerliliğini koruyan ilkeler bütünü olarak da tanımlanabilir.

Özel ceza kanunu; bir ülkenin belirlenmiş olan kanunları doğrultusunda hangi eylemlerin ya da hangi çalışmaların suç olduğunu, bu eylemlerin nelerle sınırlandırıldığı ve bu suçların hangi cezalar ile karşılık bulacağını temel almaktadır.

Ceza Hukuku ile İlgili Güçlü Eserler Bir Tık Uzağınızda

Ceza hukukunun tanımını daha güçlü bir şekilde yapabilmek ve bu birimin neleri kapsadığını daha detaylı bir şekilde öğrenebilmek adına profesyonel isimler tarafından yazılmış olan eserlere de ihtiyacınız olacaktır. Farklı yazarlar ve farklı yayın evlerinin imzasını taşıyan bu eserlere online olarak hukukfuar.com adresinden CEZA HUKUKU KİTAPLARI kategorisi üzerinden ulaşabilirsiniz. Kategoriyi detaylı bir şekilde incelediğinizde çok sayıda eser olduğunu sizler de göreceksiniz. An itibarıyla büyük bir indirim söz konusu ve bu indirim fırsatlarından faydalanmak adına sizler de elinizi çabuk tutabilirsiniz. Bilgi içerikli kitapların yanı sıra sınavlarınızda sizlere yardımcı olacak olan soru bankaları da yine bu kategoride yerini almış durumda.

Bizden Haberler İçin İletişimde Kalın

Haber Bültemiz!