Elektronik Posta: info@avtuncay.com

Telefon: 0366 215 62 19-60

7/24 Avukatlık Hizmeti: 0850 333 43 06

Borçlar Hukuku

Taraflar arasındaki borç ilişkisini yasal olarak ele alan ve her iki tarafın haklarını sınırlayan/belirleyen hukuk birlim dalına borçlar hukuku adı verilmiştir. Alacaklı ve borçlunun birbirlerine karşı olan sorumluluklarını yasal olarak ifade eden hukuk bilimi, yaşanan sorunlarda yasaların ne söylediğini ve nasıl hareket edilmesi gerektiğini ifade ediyor. Her iki tarafın sahip olduğu haklar ve bu hakları hangi durumlarda ne şekilde kullanabilecekleri de borçlar hukuku ile birlikte resmiyete dökülmüştür.

İki taraf arasındaki hukuki bağ olarak da tanımını yapmak mümkündür. Genel ve özel hükümler olmak üzere kendi içinde iki alt dala ve uygulama biçimine sahip olan hukuk bilimi, her iki tarafın da hakkını en iyi şekilde savunmaktadır.

Borçlar Hukukuna Dair Eserler Bu Adreste

Borçlar hukuku ile ilgili merak ettikleriniz, aklınıza takılan soru işaretleri ve daha da önemlisi en ince ayrıntılar, hukukfuar.com adresinde Borçlar Hukuku Kitapları kategorisinde satışa sunulan kitaplar ile birlikte karşılık bulmaya devam ediyor. Konuya daha net ve daha güçlü bir şekilde hakim olabilmek adına sizler de bu adreste satışa sunulan kitaplara göz gezdirebilir ve ihtiyacınız olan eseri tek bir tık ile kütüphanelerinize dahil edebilirsiniz. Uygun fiyat ve hızlı teslimat avantajı ile birlikte ekonomik anlamda olduğu gibi zamansal anlamda da sıkıntı yaşamayacaksınız. Geniş bir yelpaze söz konusu ve eserlerin sayısı her geçen gün arttırılıyor.

Bizden Haberler İçin İletişimde Kalın

Haber Bültemiz!