Elektronik Posta: info@avtuncay.com

Telefon: 0366 215 62 19-60

7/24 Avukatlık Hizmeti: 0850 333 43 06

Anayasa Hukuku

Anayasa hukuku, bir devletin kuruluşu ile birlikte işleyişini, iktidarı ve yönetimi, bunun yanı sıra yönetim karşısında kişilerin hak ve özgürlüklerini ele alan kamu hukuku birimi/dalıdır.

Anayasa hukukunun temel odak noktası devlettir. Siyasal ve hukuksal bağlamda geniş bir inceleme kapsamına sahip olan anayasa hukuku, var olan anayasadaki ilke ve kuralların açıklanması ile kısıtlanamaz ya da bununla sınırlandırılmaz. Anayasa hukuku her ne kadar ülkenin sahip olduğu anayasa ile çevreleniyor gibi görünse de kimi zaman bu çerçevenin dışına çıkıldığı durumlar da söz konusu hale gelebiliyor.

Hukuk devletlerinde, Anayasa Mahkemesi ile birlikte Danıştay'ın verdiği kararlar da yine anayasa hukuku kapsamında değerlendirilmekte ve yer almaktadır. Değişen dünya düzeni ve yapılan çalışmalar ile birlikte klasik görüşe göre anayasada bulunmaması gereken birçok husus da yine anayasa hukuku kapsamında ele alınmış ve bu çerçevede değerlendirilmeye de devam edilmektedir.

Anayasa Hukukunu Kapsayan Kalabalık Bir Kütüphane…

Anayasa hukukunu kapsayan ve ilgili tüm detayları sizinle buluşturacak olan geniş bir kütüphane söz konusu… https://www.hukukfuar.com adresinde yer alan ‘’Anayasa Hukuku’’ kategorisi, farklı yazarlara ait ve farklı yayın evlerinin imzasını taşıyan çok sayıda eseri okuyucuları ile online olarak buluşturmaya devam ediyor. Aristo, On İki Levha, Adalet, Vedat, Yetkin, Beta, Legal ve Seçkin Yayınevi gibi önemli yayıncı kuruluşların imzasını taşıyan çok sayıda esere bu adres üzerinden daha kısa sürede erişim sağlayabilir ve dilediğiniz kitabı uygun fiyat avantajı satın alabilirsiniz.

Bizden Haberler İçin İletişimde Kalın

Haber Bültemiz!